Davraza Suni Kar Yağacak

Isparta Davraz Kayak Merkezi’nde Aralık ayının sonuna yaklaşılmasına rağmen istenilen kar kalınlığının oluşmaması nedeniyle kayak yapılacak bölgeye suni kar yağdırılacağı belirtildi.
Isparta Vali Yardımcısı İzzet Ercan, istenilen kar kalınlığının elde edilememiş olmasından dolayı kar makinesi ile suni kar yapılarak kayakçıların ilgisini çekeceklerini söyledi. Kar kalınlığının 2 metreey ulaşmasını beklediklerini belirten Ercan, “İkinci telesiyejden yukarıda 30 santimetreye ulaşan kar kalınlığı artmıyor. Ayrıca birinci telesiyej bölgesinde az da ölsa görülen karlar erimeye başladı. İstenilen kar kalınlığının oluşması için kar makinesi ile suni kar çalışmasında bulunacağız. Sirene Davraz Otel’in tahsis ettiği kar aracının faydalı olması halinde İl Özel İdaresi de ikinci kar aracını tahsis edecek”dedi.
Ercan, bölgede ağaçlandırma çalışmasının da devam ettiğini söyledi.

davraz

Kaynak: iha

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

38 / 3,142