Erciyese Acemi kayakçılar için yürüyen halı sistemi

Erciyese Acemi kayakçılar için yürüyen halı sistemi

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin uygulamaya koyduğu Erciyes Kış Sporları Merkezi Projesi kapsamında kayak merkezine yeni yatırımlarda yapılıyor. Bir firma tarafından yaptırılan ve yürüyen halı sistemi olarak adlandırılan tesis hizmet vermeye başladı.
Özellikle kızakçılar ve acemi kayakçılar tarafından tercih edilen tesis, yürüyen merdiven sistemiyle kayakçı ve kızakçıları 200 metre yukarı taşıyor. Tek seferlik 1 lira karşılığında kullanılan tesisin 12 kullanım ücreti ise 5 lira.
Temiz dağ havasında karın tadını çıkarmak isteyen tatilciler için kızaklar saati 10 lira, kayak malzemeleri ise günlük 20 liradan kiraya veriliyor.
Özellikle hafta sonlarında kayak yapanların yoğun ilgisini çeken Erciyes, tatilcilerin yanı sıra günübirlik ziyaretçileri de ağırlıyor. Bahardan kalma havaları değerlendiren vatandaşlar, Erciyes’te temiz dağ havası soluyarak hem eğleniyor, hem dinleniyorlar.

Acem

Kaynak : www.starkibris.net

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

20 / 2,206