Kayak Ve Buz Pateni Okullarda Ders Oluyor

Yirmibeşinci Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’na başarıyla ev sahipliği yapan Erzurum’da, kış sporlarının okullarda ders olarak okutulacağı bildirildi.
İlk ve ortaöğretim okullarındaki öğrencilerin beden eğitimi derslerini tesislerde yapmaları için bir proje hazırladıklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar’ın hazırladığı proje, Milli Eğitim Bakanlığı’na verildi. Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı tarafından verilen projenin kabul edilmesi halinde ilk ve orta dereceli okulların öğrencileri, beden eğitim derslerini taşımalı sistemle götürüldükleri kayak tesisleri ve buz pateni salonlarında görecek.
Erzurum’un Kış Oyunları’yla artık kış sporları merkezleri arasına girdiğini kaydeden Çintimar, öğrencilerin küçük yaştan itibaren buz pateni ve kayağı profesyonelce öğreneceğini, 30 bin öğrenciye ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

buz_pateni

Kaynak: iha

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

13 / 2,299