Ankara Büyükşehir Belediyesi Siteler-Sıhhiye teleferik hattı yapımı için EGO’ya yetki verdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nca gerçekleştirilecek olan ” Teleferik Projesi ” ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.

Yatırımlar Dergisinin aldığı bilgiye göre ; Belediye Meclisi , Siteler – Doğantepe ve Etlik (Hastaneler) – Akköprü – Gar – Sıhhiye arasındaki teleferik sistemini kurmak , kurdurmak , işletmek ve işlettirmek konusunda EGO Genel Müdürlüğüne yetki verilmesini karara bağladı. Yetkililer , çalışmaların ve gerekli onayların alınmasından sonra önümüzdeki günlerde ihale ilanı yapılacağını kaydettiler. Yetkililer , projenin Yap-İşlet Modeli ile gerçekleştirilmesinin planlandığını belirttiler.

Bilindiği gibi , Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Dikmen- Kızılay Hattı ve Yenimahalle – Şentepe hatları için de ihale kararı almıştı. İhaleye ait dökümanlar ilanın yayınlanmasından sonra bedeli karşılığında EGO Genel Müdürlüğü’nden temin edilebilecek.

Kaynak : Yatırımlar

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

17 / 2,679