Antakya Teleferik projesinin durma sebebi parasızlık mı?

Antakya Belediyesi’nin çektiği maddi sıkıntılar yüzünden, teleferik inşaatını da başlatamadığı öğrenildi.
Belediye’ye yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgiye göre, ciddi mali sıkıntısı çeken Antakya Belediyesi’nin, büyük önem verdiği Adliye eski binası yerinde yapımını başlattığı kapalı oto park ile çarşı inşaatını geçtiğimiz günlerde durdurmak zorunda kalmıştı.
Antakya Belediyesi, yine çektiği maddi sıkıntılar yüzünden bu yılın sonunda bitirmesini öngördüğü Habibi Neccar dağında yaptıracağı teleferik inşaatını da erteletmek zorunda kaldığı öğrenildi.
Teleferik inşaatı için İplik Pazarı ile Çağıllık mahallelerinde önce istimlak yapan Antakya Belediyesi, teleferik direklerinin dikileceği evlerin yıkımına başladığı gibi, direklerin oturtulacağı yerlerde çukurlarını da açmıştı.
Parasızlık yüzünden önce çukurları kapatmak zorunda kalan Antakya Belediyesi, teleferik projesini maddi sıkıntılar yüzünden şimdilik askıya aldığını da edindiğimiz bilgiler arasında yer aldı.

Kaynak : www.atayurtgazetesi.com.tr

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

13 / 2,282