Balçova Teleferik tesisleri ihalesi son dakika gelişmesi

Balçova Teleferik tesisleri ihalesi son dakika gelişmesi

Balçova Teleferik tesisleri ihalesi nde  son dakika gelişmesi yaşandı. Kamu İhale Kurumu’nun (KİK) iptal ettiği 2. ihalede, mahkeme kararıyla önce KİK’in kararının yürütmesini durdurtan, ardından da Bölge İdare Mahkemesi’nin yürütmeyi durdurma kararını kaldırtmasıyla büyük şok yaşayan STM firması, hukuk mücadelesini kazandı. STM’nin Ankara 14. İdare Mahkemesi’ne açtığı davada mahkeme, KİK’in ihaleyi iptal eden kararını iptal etti. Dün akşam saatlerinde STM firmasından gelen haberle 5 yıldır kapalı kalan teleferik tesislerinin de önü böylece açılmış oldu.
Mahkemenin bu kararı 5 yıldır bir türlü yapımına başlanamayan Büyükşehir Belediyesi’ni de rahatlattı. KİK’in, idare mahkemesinin kararına Danıştay nezdinde itiraz etme hakkı bulunurken, Büyükşehir’in, mahkeme kararı kendilerine tebliğ edilmesini izleyen süreçte STM firmasını sözleşme imzalamaya davet edeceği belirtildi.

balcova-teleferik

Kaynak : www.yeniasir.com.tr

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

8 / 3,037