Balçova Teleferik Tesisleri’nin yapımı için 7 Haziran’da ihale gerçekleştirecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kullanılması sakıncalı hale geldiği için hizmete kapatılan Balçova Teleferik Tesisleri’nin yapımı için 7 Haziran’da ihale gerçekleştirecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, yapılan teknik incelemede ”kullanılması sakıncalı hale geldiği” belirlenerek hizmete kapatılan Balçova Teleferik Tesisleri’nin AB standartlarına uygun olarak baştan aşağı yenilenmesi için 7 Haziran’da yapım ve proje ihalesi gerçekleştirilecek.

İhalenin sonuçlanmasının ardından 300 gün içinde tamamlanması planlanan çalışmalarla kentin simge yapısı, baştan aşağı yenilenerek çok daha güvenli ve daha modern bir şekilde İzmirliler’in hizmetine sunulacak.

Kabinlerin 8′er kişilik olacağı teleferik saatte 1200 kişiyi taşıyabilecek.

Daha önce gerçekleştirilen yapım ve proje ihalesinin ilki yüklenici firmanın sözleşme imzalanması için gerekli olan evraklarını tamamlayıp sunamadığı için iptal edilmişti. En son yapılan ihale ise Kamu İhale Kurumu tarafından iptal edilmişti.

Kaynak : Gerçek Gündem

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

14 / 1,612