Londra’da 2012 Yaz Olimpiyatları Trafiğine Teleferik Çözümü

Londra’da 2012 Yaz Olimpiyatları nedeniyle yaşanacak yoğun trafiği hafifletmek için saatte 2 bin 500 yolcu taşıyabilen teleferikler devreye girdi.

İngiltere’nin başkenti Londra’da saatte 2 bin 500 yolcuyu taşıyabilen yeni teleferikler, Yaz Olimpiyatları’nda her 30 saniyede bir yolcuları oyunların oynanacağı spor kompleksine ulaştıracak.

2012 Yaz Olimpiyatları’na ev sahipliği yapan Londra’da trafiğin kilitlenmesinden korkuluyor. İngiltere Başbakanı David Cameron, olimpiyatlar boyunca kendisinin ve bakanların da herkes gibi toplu taşıma araçlarını kullanacağını açıkladı.

Yetkililer yürüttükleri kampanyalarla Londralıları hassas davranmaya ve zorunlu olmadıkça araç kullanmamaya çağırdı.

Ulaşıma kolaylık sağlaması amacıyla yürütülen çalışmalardan birtanesi de yapımına Emirates’in 36 milyon sterlin katkıda bulunduğu teleferik hattı oldu.

Euronews’ın haberine göre; Thames Nehri üzerinde kurulan ve önceki gün Belediye Başkanı Boris Johnson tarafından açılan hattın tek seferlik ücreti ise bir otobüs biletinin iki katı.

Kaynak : haber5.com

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

13 / 1,519