Olympos Teleferik’in müşterilerinin yarısı Ruslar oluşturuyor

Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü, müşterilerinin yüzde 40′ını Rus turistlerin oluşturduğunu söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan, yanında Rusya Federal Turizm Ajansı Başkanı Alexander Ratkov ve dokuz kişilik Rus heyeti ile Antalya Kemer’deki Olympos Teleferik İşletmesi’ni ziyaret etti. Müsteşar Özaslan, teleferiğin alternatif turizm adına önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti.

Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü, misafirlerini Tahtalı Dağı’nın zirvesinde görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, teleferik hakkında bilgi verdi. Gümrükçü, dünyanın en uzun ikincisi, Avrupa’nın en uzunu olan Olympos Teleferik’in Akdeniz ile 2 bin 365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı’nın zirvesini birleştirdiğini söyledi. Gümrükçü, “Bu eşsiz güzelliği yaşamaya gelenlerin yüzde 40′nı Rus misafirlerimiz oluşturmaktadır.” dedi.

Dağın zirvesinde yer alan tesis ve teleferik yatırımı hakkında bilgi alan konuk heyet, hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

Kaynak : www.stargundem.com

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

29 / 3,419