Ordu Teleferiğine Ruhsat

Ordu Belediyesi’ne ait “Boztepe-8 Kişilik Kabinli Otomatik Klemli Telesiyej Tesisi”nin işletme teknik ruhsatı verildi.
23 Temmuz 2009 Tarih 27297 Sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren “İnsan Taşımak Üzere Tasarımlanan Kablolu Taşıma Tesisatının Ruhsatlandırılması, Bakım ve İşletilmesine Dair” Tebliğ uyarınca, Makina Mühendisleri Odası (MMO) ve Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) uzman mühendisleri tarafından yerinde yapılan inceleme sonucunda yasal mevzuat gereklerini sağlayan Ordu Belediyesi’ne ait “Boztepe- 8 Kişilik Kabinli Otomatik Klemli Telesiyej Tesisi”nin işletme teknik ruhsatı düzenlenerek Ordu Belediyesi’ne verildi.
Yapılan işletme teknik ruhsatı ile ilgili olarak basına açıklama yapan Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan, “İnsan Taşımak Üzere Tasarımlanan Kablolu Taşıma Tesisatının Ruhsatlandırılması, Bakım ve İşletilmesine Dair” Tebliğ uyarınca işletme teknik ruhsatı işlemlerini gerçekleştirdiklerini, işlemler esnasında yasal mevzuat gereği 30 başlıkta teknik kriter uygunluğunun Makina Mühendisleri Odası ve Elektrik Mühendisleri Odası uzman mühendisleri tarafından yerinde kontrol edildiğini, ayrıca Makina Mühendisleri Odası Asansör Kontrol Merkezi’nin asansörler, kaldırma ve iletme makineleri, tavan-mobil-kule vinçler, caraskallar, forklift ve teleferik, teleski ve telesiyej periyodik kontrolleri konusunda akredite A tipi muayene kurulu olduğunu, çalışmalara bu doğrultuda devam ettiklerini açıkladı.

ordu_teleferik

Kaynak: iha

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

15 / 2,247