Rize’nin Ayder Yaylasına Teleferik ve Kayak Tesisi İçin Çalışma Başlatıldı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Turizm Komisyonu Başkanı, AK Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, Rize’nin ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası’nda teleferik ve kayak tesisi yapımı için çalışmaların başlatıldığını açıkladı.

Bayraktar, Rize Gazeteciler ve Muhabirler Derneği’nde düzenlediği basın toplantısında, bölgenin turizme kazandırılması için Doğu Karadeniz Kalkınma projesi (DOKAP) kapsamında çalışmalar yürüttüklerini söyledi. DOKAP projesi ile bölgede ciddi yatırımlar yapıldığını vurgulayan Bayraktar, “Bölgenin önemli turizm merkezlerinden Ayder Yaylası’nda teleferik ve kayak tesisi yapımı için çalışmalara başladık. Kış ayı nedeniyle çığ testlerinin yapılabileceği bir zamandayız. Helikopterle Ayder ve çevresinde kar kalitesi ve çığ riski tespit edildikten sonra teleferik direklerinin nerede dikileceğini belirleyeceğiz. Nisan veya Mayıs ayında yapım için karar alıp, minimum 1.5 yıl içerisinde Ayder turizm projesini canlandırmak istiyoruz. Kayak tesisinin ve teleferik projesinin yapılması halinde 20 bin kayakçının bölgeye gelebileceğini, 10 bin yatak ihtiyacı doğabileceğini görüyoruz. Bu da en az 10 tane beş Yıldızlı otelin bölgeye kazandırılması demektir” dedi.

Kaynak : http://www.haberler.com

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

23 / 2,340