Teleferik Kış Tarifesine Geçti

Bursa’da 48 yıldır Uludağ’a kent manzarası eşliğinde ulaşımı sağlayan teleferikte kış tarifesi uygulaması başladı.
Bursa’nın en önemli simgelerinden biri olan teleferiğin sefer saatleri ve ücret tarifesi yeniden düzenlendi. Uludağ’a ulaşımda yerli ve yabancı turistlerin vazgeçilmez alternatiflerinden olan teleferik, kış aylarında da ilgi odağı olacak. Teferrüç’ten sabah saat 08.30’da başlayan seferler, saat 20.20’de Sarıalan’dan Teferrüç’e yapılan seferle sona eriyor.
Uludağ’a ulaşımda teleferikten yararlanacak olan vatandaşlar, Teferrüç’ten Sarıalan’a gidiş dönüşte 20 TL, halk günü olan Çarşamba ve Cuma günleri de 15 TL ücret ödeyecek. Teleferikte 0 – 6 yaş grubu çocuklardan ücret alınmazken; 7 – 12 yaş grubu çocuklar için Teferrüç’ten Sarıalan’a gidiş dönüşte 10 TL, halk günlerinde ise 7,5 TL ücret ödenecek.
Öte yandan Teferrüç’ten Kadıyayla’ya gidiş dönüşte tam bilet 10 TL, halk günlerinde 7,5 TL; 7 – 12 yaş çocuklar için ise 5 TL; halk gününde 3,5 TL ücret ödenecek.

uludag

Kaynak: iha

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

14 / 1,545