Yama Dağı Kayak Tesisleri 2013’te Hizmete Açılacak

Malatya’nın Hekimhan ilçesi Yama Dağı’nda inşaatı süren kayak tesislerinin önümüzdeki yıl tamamlanacağı bildirildi.
Malatya Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı koordinesinde Yama Dağı’nda inşaatı devam eden 6 katlı ve 50 yatak kapasiteli otelin kaba inşaatı tamamlandı. Projenin 2013’de tamamlanması bekleniyor. Şehir merkezine 120 kilometre mesafede bulunan kayak tesisinde bin 700 ve bin 500 metre olmak üzere toplam iki pist yer alacak, 2 bin 500 metrekare kapalı alana kurulacak. Yama Dağı kayak tesisleri bölgesinde, 6 katlı ve 50 yatak kapasiteli otelin kaba inşaatı tamamlandı.
Önümüzdeki yıl tamamlanması planlanan Yama Dağı Kayak Tesisleri’nin, başta Sivas, Elazığ, Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Elazığ olmak üzere bölge illerine de hizmet edeceği belirtildi. Otoparkın da bulunacağı tesis alanında, bin 300 metre uzunluğunda ve saatte 800 kişi taşıma kapasiteli teleski tesisi yapılacak.

yama_dagi

Kaynak: iha

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

13 / 2,312