Alanya Kalesi Teleferik projesi kurul tarafından incelenerek onaylandı

Alanya Kalesi Teleferik projesi kurul tarafından incelenerek onaylandı :TARİHİ Alanya Kalesi’ne belediye tarafından yapılması için İtalyan firmasına ihale edilen ‘Teleferik ve yürüyen bant projesi’ Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu tarafından incelenerek onaylandı. Belediye Encümeni tarafından 27 Eylül 2012’de yapılan ihale ile İtalyan Leitner Ropeways Halatlı Taşımacılık firmasına verilen projenin hayata geçirilebilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın da onayı gerekiyor.
Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Alanya Kalesi’nin ulaşım ağının iyileştirilmesi için yapılan projeyi Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın da onaylaması halinde çalışmalara bu ay içerisinde başlanacağını söyledi. Şu ana kadar kurul kararını beklediklerini belirten Sipahioğlu, “Kurul bu projemizi onayladı. Yeni yasal düzenlemeler nedeniyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın da onayı gerekecek. Süreç devam ediyor. Bu ay içerisinde onaylanması halinde firma imalata başlayacak” dedi.

Alanya Kalesi Teleferik projesi kurul tarafindan incelenerek onaylandi

Kaynak : www.yenialanya.com

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 1,502