Alanya Kalesine Teleferik 4 Ay Sonra Tamam

Alanya Kalesine Teleferik 4 Ay Sonra Tamam :Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Alanya Kalesi’ne yapılacak ‘Teleferik ve yürüyen bant projesi’ için incelemelerin ardından bugün Antalya’da bir toplantı yapılacağını söyledi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın da onaylaması halinde çalışmalara hemen başlayacaklarını söyleyen Sipahioğlu, 4 ay içerisinde bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Alanya Belediyesi Encümen Toplantısı, Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu başkanlığında dün gerçekleştirildi. Toplantı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Sipahioğlu, geçtiğimiz yıl İtalyan firmasına ihale edilen ve Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu tarafından incelenerek onaylanan Alanya Kalesi’ne ‘Teleferik ve yürüyen bant projesi’ için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan yetkililerin gelerek incelemelerde bulunacağını aktardı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın da onaylaması halinde çalışmalara hemen başlanacak proje için bugün Antalya’da bir toplantıya katılacaklarını ifade eden Sipahioğlu, “Arazide yapacağımız bir incelemenin ardından başlayacağımız toplantıda olumlu bir karar çıkarsa kasım ayı içerisinde temelini atıp 4 ay içinde bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Alanya Kalesine Teleferik Projesi 4 Ay Sonra Tamam

Kaynak : www.haberalanya.com.tr

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

15 / 2,391