Balçova Teleferik Tesisleri için yazı bekleniyor

Balçova Teleferik Tesisleri için yazı bekleniyor

Balçova Teleferik Tesisleri ‘nin yeniden hizmete sokulması 5 yıldır iptal edilen ihaleler yüzünden sonuçsuz kalırken, zorlu sürecin sonuna gelindi. Ankara 14. İdare Mahkemesi’nin STM Sistem Teleferik Montajı ve Turizm A.Ş. ile sözleşme imzalanabileceğine ilişkin kararı Büyükşehir Belediyesi’ne ulaştığında firma ile masaya oturulacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 5 Kasım 2007’de Makine Mühendisleri Odası’nın hazırladığı raporla can ve mal güvenliği olmadığı gerekçesi ile kapattığı teleferik tesisleri için 7 Ocak 2010’da yapılması kararlaştırılan ihale, Noel tatiline denk gelmesi nedeniyle iptal edilmişti. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yeniden yaptığı ihaleyi Şubat 2012’de 10 milyon 225 bin TL’lik STM Sistem Teleferik Montajı ve Turizm A.Ş. kazanmıştı. Ancak diğer firmaların itirazı üzerine KİK bu ihaleyi de iptal etti. İhalenin iptali üzerine İzmir Büyükşehir Belediyesi 7 Haziran 2012’de yeni bir ihale yaparken, STM, KİK’in ihale iptaline ilişkin kararını mahkemeye taşıdı. Ankara 14. İdare Mahkemesi, firmanın itirazını haklı bularak KİK’in ihaleyi iptal eden kararının yürütmesini durdurdu. KİK de Büyükşehir Belediyesi’ne yazı göndererek Ankara 14. İdare Mahkemesi’nin verdiği ‘yürütmeyi durdurma’ kararını uygulamasını istedi. Bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi tekliflerini aldığı 4. ihaleyi de iptal etti. Bu arada KİK, Ankara 14. İdare Mahkemesinin verdiği yürütmeyi durdurma kararına Bölge İdare Mahkemesi nezdinde itiraz ederken Bölge İdare Mahkemesi de Ankara 14. İdare Mahkemesi’nin verdiği yürütmeyi durdurma kararını kaldırdı. İzmir Büyükşehir Belediyesi yeniden ihale hazırlıklarına başlama kararı alırken Ankara 14. İdare Mahkemesi önce yürütmesini durdurduğu KİK kararını bu sefer tamamen iptal etti. Böylece tesisin yapımının önü açılmış oldu. Şimdi KİK’ten gelecek yazı bekleniyor.

balçova teleferik

Kaynak : www.yeniasir.com.tr

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

13 / 2,521