Başkan Gökçek Ankaranın Teleferik Projesini Anlattı (Video)

Başkan Gökçek Ankaranın Teleferik Projesini Anlattı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Dikmen Vadisi’nin her iki tarafına hizmet edebilecek tek çözüm yolunun teleferik olarak gözüktüğünü belirtti.

Başkan Gökçek, Ankara’nın trafik sorununa ilişkin çözüm öneresi olarak gündeme getirdiği ‘Kızılay’dan Oran’a Teleferik Projesini tanıttı.Dikmen Vadisi trafiği için çözüm yolu olacak projenin nasıl hayata geçirileceğine ilişkin çalışmaların sürdürüldüğüne dikkat çeken Başkan Gökçek, şu açıklamayı yaptı: “Dikmen Vadisi tamamlandığında yakın çevresiyle birlikte yaklaşık 100 binlik bir nüfus ortaya çıkacak. Bir yanda geliş gidiş olarak kullanılan Dikmen Caddesi, diğer yanda geliş gidiş olarak kullanılan Hoşdere Caddesi kesinlikle bu yükü kaldıramayacak. Bir çözüm bulmak zorundasınız. Üçüncü bir yol açma şansı bulunmadığına, Dikmen Vadisi’nden metro geçirmek de fiziksel olarak mümkün olamayacağına göre Vadinin her iki tarafına hizmet edebilecek tek çözüm yolu teleferik olarak gözükmektedir.

teleferik20

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

13 / 2,151