Boğaza teleferik hat güzergahı Altunzade Mecidiyeköy

Topbaş , Üsküdar-Çekmeköy metro hattının Altunizade ile Mecidiyeköy arasında kurulacak teleferikle bağlanacağını söyledi.İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş , ÜmraniyeÇekmeköy- Sancaktepe metro hattı inşaatında tünel açma makinesiyle yapılacak çalışmaları Ümraniye istasyonunda düzenlenen törenle başlattı.
YER ALTINDA YER ÜSTÜNDE ÇALIŞMA

Törende konuşan Kadir Topbaş , TBM nin (Tunnel Boring Machine – Tünel Açma Makinesi) günde 22 metre kazı yapacağını söyledi. Topbaş , “Adeta şehri yeraltından demir ağlarla örüyoruz. Gece gündüz demeden yeraltında binlerce kişi çalışıyor. Yukarıda hayat devam ederken , aşağıda her koşulda İstanbul da yaşayan insanların ulaşımda problem yaşamaması için çalışmalar yürütülüyor” diye konuştu. Anadolu yakasının ikinci metro hattında günde 700 bin kişinin taşınacağını kaydeden Başkan Topbaş , hattın 16 istasyondan oluştuğunu belirtti.

bogaz

Kaynak: sondakikahaberleri

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 / 2,405