Doğuda Kar Nedeniyle 313 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

Doğu Anadolu Bölgesinde dün yağan karla birlikte 313 köy yolu ulaşıma kapanırken bölgede gece en düşük hava sıcaklığı Ağrı’da eksi 12 derece olarak ölçüldü.
Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Sibirya üzerinden gelen yüksek basınç sisteminin etkisi altına giren bölgede soğuk hava etkili olacak.
Dün yağan karla birlikte bölge illerinden Erzurum’da 143, Kars’ta 114, Ağrı’da 56 olmak üzere toplam 313 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi’ne bağlı karla mücadele ekipleri, kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için çalışma başlattı.
Bölgede gece ölçülen en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Ağrı’da 12, Erzurum 10, Kars’ta 9, Ardahan’da 6, Erzincan’da 5, Iğdır’da ise 2 derece oldu.
Günün en yüksek hava sıcaklığının da Erzincan’da 9, Iğdır’da 4, Ağrı ve Ardahan’da 3, Erzurum ve Kars’ta 2 derece olması tahmin ediliyor.
Kar kalınlıkları Palandöken Kayak Merkezi’nde 95, Konaklı Kayak Merkezi’nde 63, Bayraktepe Kayak Merkezi’nde 89, Ağrı’da 54, Ardahan’da 29, Erzurum’da 24, Kars’ta 16 santimetre olarak ölçüldü.

doguda_kar

Kaynak: iha

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

13 / 2,349