Elazığ Teleferik Tesisi Projesi için alan tahsisinden sonra yapım ihalesine çıkılacak

Elazığ Teleferik Tesisi Projesi için alan tahsisinden sonra yapım ihalesine çıkılacak

Elazığ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan, Teleferik Tesisi Projesi Yapım ihalesi ile ilgili hazırlık çalışmalarına başlandı.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; telefereğin yapılacağı alanın tahsisinden sonra yapım ihalesine çıkılacak. Tesisin turizm olarak gelişen Harput Bölgesi’nde yapılması planlanıyor. Projenin Mart veya Nisan ayında Belediye Meclisi
tarafından onaylanması bekleniyor. Belediye Meclisi onayından sonra projenin jeolojik – jeoteknik etüt çalışması yapılacak ve tamamlanan projeler Anıtlar Kurulu ile Elazığ İl Özel İdaresi’ne sunulacak. Gerekli tüm onayların alınmasından sonra da bu yılın sonuna doğru ilan yapılması bekleniyor.

Yetkililer, özkaynaklarla gerçekleştirilecek olan projenin Yap – İşlet – Devret (YİD) modeli ile yapılmasının planlandığını kaydettiler.

teleferik

Kaynak : Yatırımlar

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

16 / 2,339