Erciyeste Kar Kalınlığı 240 cm Oldu

Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden Erciyes Kayak Merkezi’nde kar kalınlığı 240 santimetreye ulaştı.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Erciyes Kar Festivali’ni düzenlediği kayak merkezi, kar kalınlığı konusunda rekora ulaştı. Kış dönemlerinde en çok 206 santimetreye kadar çıkan kar kalınlığı, bu yıl yağışların da artmasıyla 240 santimetreye kadar çıktı. Erciyes Kayak Merkezi yetkililerinden alınan bilgiye göre kar kalınlığının zirveye yakın yerlerde 3 metreyi aştığı öğrenildi.
Hafta sonu Erciyes Kar Festivali’nin düzenlendiği Kayak Merkezi’ne akın eden vatandaşlar, “Yapılan yatırımlar ve kar yağışının da iyi olması sonrasında Erciyes’te daha güzel vakit geçiriyoruz. Yeni tesisler ve yeni pistler çok güzel olmuş. Bu yatırımları yapanlara teşekkür ediyoruz” dediler.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ise, Erciyes Kayak Merkezi’nin yapılan yatırımlar sonrasında Türkiye’nin önemli kayak merkezleri sıralamasında öne çıktığını belirterek, “Yurt dışındaki kayakseverlerin de ilgisini çekebilecek güzellikte bir kayak merkezi oldu” diye konuştu.

KAynak: iha

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

13 / 2,305