Erzurumda Asansör ve Teleferik konulu eğitim verilmeye başlandı

Erzurumda Asansör ve Teleferik konulu eğitim verilmeye başlandı :Erzurum Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü asansör firmaları ve Teleferik teknisyenlerine “Asansör ve Teleferik’ konulu eğitim veriyor.

20 asansör firması ve 70 Teleferik teknik personelin katıldığı Asansör ve Teleferik Konulu Eğitim 3 gün boyunca sürecek.

Erzurum Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, Erzurum’da 40 bin bina ve binaların içinde 4 bin civarında ise asansör bulunduğunu 500 ila 600 asansörün tehlikeli olduğunu söyledi.

Aydın, “Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından 20 tane asansör ve 70 teleferik teknik personeline burada asansör ve teleferik konulu eğitimi düzenleniyor. Eğitimlerimiz 3 gün boyunca sürecek. Bilindiği üzere ilimizde 40 bin bina ve binaların içinde 4000 toplam asansör mevcut olduğu tahmin edilmekte buda ilimizde asansörlü bina yüzde10 asansör yönetmeliğinin(95/16/a t)5. maddesinin 3. fıkrası gereği ilimizde bulunan kamu kuruluş ve STK’lara yazılarımız yazılmış bunlardan ilimizde bulunan asansör firmalarının 6 aylık periyotlar halinde tescil edilmiş firmaların listeleri gönderilmesi istenilmiştir. Yine TSE ve bazı kuruluşlarımız asansör denetimleri ile ilgili olarak denetim yapmak üzere protokol imzalamış ve yapılan 1000 asansör denetimlerde ilimizde bulunan asansörlerin 500-600 arası asansör kırmızı etiketli yani riskli olduğu buda yüzde 60 tekamül ettiği anlaşılmış. Firma yetiklileri bu uygulamalı eğitim den sonra sizler ve bizler asansör denetimlerine daha çok ağırlık verip ve denetimleri hızlandırmamız gerekir. çünkü bilindiği gibi asansörler can ve mal güvenliğimiz için büyük önem arz etmektedir. Tabiî ki bakanlığımızın bu ve başka denetimleri mevcut olup olarda ilimizde devam etmektedir. “ dedi

Erzurumda Asansor ve Teleferik konulu egitim

Kaynak : www.erzurumgazetesi.com.tr

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

174 / 3,259