Hastane yolunda hasta oldu

Artvin’in Borçka ilçesi Alaca köyünde yaşayan Küçük ailesi ulaşımını teleferikle sağlıyor. Tansiyon hastası Hikmet Küçük teleferik ile tedaviye giderken hastane yolunda hasta oldu ve zor anlar yaşadı.
Alaca Köyünde Hikmet Küçük ile 6 hanenin ikamet ettiği köyde geçtiğimiz yıl yol yapıldı ancak bir süre sonra köy yolunda yaşanan heyelan nedeniyle yol ulaşıma kapandı. Heyelanlar nedeniyle yol zaman zaman ulaşıma kapanıp açılırken, ulaşımda yaşanan aksamalar nedeniyle teleferikler yoğun olarak kullanılmaya başlandı.

Tansiyon hastası olan Hikmet Küçük, zorunlu olarak günde bir kaç kez Balcı deresi üzerine uzatılan 300 metre mesafedeki hava hatına binerek ulaşımını sağlayanlar arasında yer alırken, yaşadığı stres nedeniyle tansiyonu da sık sık yükselir hale geldi. Hikmet Küçük, battaniye ile sarılarak hasta hali ile ulaşımın sağlanması kameralara yansıdı.

hastane yolunda

Kaynak: iha

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

16 / 3,310