Ilgaz Dağına Telesiyej Yapılması Şart

Çankırı Kayak Antrenörleri Derneği Başkanı İmdat Yardım, Ilgaz Dağı’na telesiyej yapılması durumunda turist sayısının artacağını söyledi.

Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yardım, yaptığı açıklamada, Ilgaz Dağı’nın kış turizmi açısından iyi bir yıl geçirdiğini, bölgedeki otellerde hafta sonları yoğunluk yaşadığını anlattı.

Doruk mevkisi için telesiyeje ihtiyaç duyulduğunu belirten Yardım, “Ilgaz Dağı’na telesiyej yapılması durumunda turist sayısı artacaktır. Sadece babylift varken bile oldukça yoğunluk oluyor. Doruk mevkisinin turist potansiyelini artırmak için telesiyej şarttır” dedi.

Yardım, telesiyejin yapılmasıyla Ankara, Çankırı ve Kırıkkale gibi çevre kentlerden gelecek günübirlik turist sayısının artacağına inandıklarını sözlerine ekledi.

ilgaz_dagi

Kaynak: gazete5

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

29 / 2,286