Ilgazda Kayak Sezonu Kapandı

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi Ilgaz’da kar kalınlığını 10 santimetreye kadar düşürürken, Ilgaz’da karın azalması ve kayak severlerin ilgisinin azalması sonrası tesisler kış sezonunu kapattı.

Teleferiklerin 20 gün boyunca arızalı olması ve kış sezonun mevsim normallerinin üzerinde sıcak geçmesi sonrası yağışların azalmasına rağmen Ilgaz Dağı, bu yıl son yılların en fazla kayak severini ağırladı.

Ilgaz Dağı Oteller bölgesinde bulunan otelciler, Ilgaz’da bu sezon kar yağışının çok olmamasına rağmen beklediklerinin üzerinde iyi bir sezon geçirdiklerini söylediler.

Son aylarda kar’ın az olmasına rağmen gelen kayakçılarda son bir kez kaymayı denediklerini ifade eden Ilgaz Mountain Resort Genel Müdürü Hakan Sevencan, ‘Mayıs ayı itibariyle Ilgaz Dağı’nda doğa turu yapmak ve doğada dinlenmek isteyen tatilcileri ağırlayacağız. Hafta sonu bazı vatandaşlar kayak yapmaya geldi ama karın erimesiyle birlikte kayak yapamadılar. Artık kayak sezonu kapandı’ dedi.

ılgaz

Kaynak: Sabah

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

14 / 1,520