Kartalkayada Kayak Sezonu Sona Erdi

Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Kartalkaya’da, kayak sezonu sona erdi.Kar kalınlığının yaklaşık 2 metre olduğu Kartalkaya’da bulunan oteller, havaların ısınmasıyla gelen müşteri sayısının azalması nedeniyle kayak sezonunu kapatmak zorunda kaldı.Grand Kartal Otel Genel Müdürü Halit Ergül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar kalınlığının yaklaşık 2 metre olmasına rağmen yeterli müşterinin gelmediğini belirterek, bu nedenle tüm otellerin kayak sezonunu kapattığını söyledi.
Sezonun çok iyi geçtiğini ifade eden Ergül, “Kar yağışının erken gelmesi ve sezonu erken açmamız bizi sevindirdi. Yerli ve yabancı tatilcilerin Kartalkaya’ya olan ilgisi çok güzeldi. Bölgede bulunan 6 otel, hafta sonları yüzde 100 doluluk oranıyla hizmet verirken, hafta içi yüzde 70 oranında çalıştı. Yaklaşık 102 gün açık olan kayak sezonunda, Kartalkaya’yı yerli ve yabancı 200 bin tatilci ziyaret etti” diye konuştu.

kartalkaya_bolu

Kaynak: haberler

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

16 / 2,338