Ödemişde Zeytinlik- Gölcük Teleferik Hattı İçin Proje Hazır

Ödemişde Zeytinlik- Gölcük Teleferik Hattı İçin Proje Hazır  :Ödemiş ile Gölcük (Zeytinlik) arasında teleferik yapılmasını konusunda çalışmalara başlayan Belediye Başkanı Bekir Keskin, Ödemişlilerin 60 yıllık hayalini gerçekleştirmek istediğini ifade etti.

Başkan Bekir Keskin, Zeytinlik- Gölcük arasında yapmayı planladıkları teleferik projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

TURİZM POTANSİYELİ

Projenin görsellerini paylaşan Keskin, “Beldelerin kapatılmasıyla hizmet alanımıza dahil olan bölgelerde uygulayacağımız projeleri hazırlamaya başladık. Zeytinlik- Gölcük teleferiği de bu projeler arasında yer alıyor. 1950’li yıllardan bu yana gündemde olan bu projeyi hayata geçirmek istiyoruz. Turizm çalışmalarına ve kent ekonomisine katkı sağlayacak olan bu tesis, bölgemize yeni bir turizm potansiyeli kazandıracaktır. Dolayısıyla Ödemiş’e gelen ziyaretçi sayısı da artacak. Gelen ziyaretçiler günlük ihtiyaçları için esnafımızdan alışveriş yapacaklar. Ben projenin bu yönünü daha çok önemsiyorum” dedi.

ULAŞIM 8-10 DAKİKADA

Yapılacak olan teleferik hattının havai uzunluğunun 2.800 metre, başlangıç noktasından itibaren son istasyona kadar yüksekliğinin ise 700 metre olabileceğini söyleyen Keskin, Zeytinlik-Gölcük arası teleferikle ulaşımın yaklaşık 8-10 dakikada yapılabileceğini belirtti.

odemiste_60_yillik_teleferik_hayali_icin_proje_hazir

Kaynak: www.hakimiyet.com

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 2,898