Rizede Çılgın Teleferik Yolculuğu (Video)

Rizede Çılgın Teleferik Yolculuğu
Rize’de ilkel teleferiğe asılı halde binerek yolculuk yapan iki gencin görüntüleri yayınlanınca jandarma harekete geçti.

Rize’de ‘varangel’ olarak adlandırılan ilkel teleferiğe asılı halde binerek yolculuk yapan iki gencin görüntüleri sosyal paylaşım sitesinde yayınlanınca inceleme başlatıldı.

Rize’de çekilen görüntülerde iki yamaç arasında kurulan yaklaşık 150 metre uzunluğundaki teleferiğe asılı halde binen iki genç, karşıdan karşıya geçiyor. Cep telefonu ile kaydedilen tehlikeli yolculuk görüntüleri bir sosyal paylaşım sitesinde yayınlandı. Bunun üzerine harekete geçen jandarma ekiplerinin görüntülerdeki kişilerin kimliklerinin tespiti için çalışma başlatıldığı öğrenildi.

Rize’de yük taşımacılığında yaygın olarak kullanılan ancak zaman zaman insanlarında ulaşımda kullandığı ilkel teleferikler kazaların yaşanmasına neden oluyor. Geçen yıl bölgede varangel olarak bilinen ilkel teleferikten düşen 3 kişi hayatını kaybetmişti.

cilgin-rizelilerin-teleferik-cilginligi

Kaynak : www.sondakika.com

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

13 / 2,155