Kabinleri 10 Kişilik Olan Gondol Yapılacak

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından  yeni yatırımlar yapılacak. Bu yatırımlardan birisi de Erciyes Kayak Merkezi Tekir bölgesine yapılacak.Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, 7 kilometre teleferiğin yerinden kaldırılarak her bir kabini 10 kişi taşıyacak olan gondol yapılacağını söyledi.Ayrıca bu gondolların kısa bir süre sonra hizmete açılacağını belirtti.

Mehmet Özhaseki, Erciyes’te yeni düşünülen yatırımlar hakkında konuştu. Vatandaşın programa yoğun ilgi gösterdi.Başkan Özhaseki, Tekir yaylasındaki mevcut teleferik sisteminin kaldırılacağını ve bunun yerine 10 kişi kapasiteli kabinleri bulunan gondol sistemi kuracaklarını ifade etti. Özhaseki tesisin gelecek yıl hizmete gireceğini açıkladı. “2 yıl sonra burada saatte 35 bin kişinin kayak yapabileceği mekan oluşturuyoruz. Bunu da tamamlayacağız. Kışın 6 aylık dönemde stres atacağımız ortam burası. Yazın da yine eğlenebileceğimiz mekanın olduğu Anadolu Harikalar Diyarı iki ay sonra hizmete açılacak. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’na bu tesislerin açılışını yetiştirmek istiyoruz. Burada 10 ayrı etkinlik yapılacak. Buz patenti pisti, lazer oyunları yapılan mekan, su kayağı yapılacak. Bir adam var ve etrafındaki sulu alanda kayak olacak. Heyecan ve aktivitelerin bulunduğu Disneyland yer alacak.” dedi.

10_kisilik_gondol

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

13 / 2,591