Teleferik İle Kaçakçılık

Türkiye ile Irak sınırını birbirinden ayıran Zap suyundan iki ülke arasında kurulan küçük teleferik ile yapılan kaçakçılık; bölgeden geçen kamyon şoförleri tarafından cep telefonları tarafından görüntülendi.

Son zamanlarda alınan yoğun güvenlik önlemleriyle sınır hattındaki kaçakçılık engellenmeye çalışılıyor. Geçmişte katırla sırtında kaçakçılık yapılan güzergahların kullanımının engellenmesinin ardından Irak’tan dönen bazı şoförler; Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’ne bağlı Derecik Köyü’nden Zap Suyu üzerine kurulan küçük teleferik ile Irak’tan Türkiye’ye kaçak malzeme geçirilişini cep telefonuyla görüntüledi. Görüntülerde; Irak tarafından kaçak yollarla getirildiği ileri sürülen sigara, çay ve şeker gibi malzemelerin teleferik ile Zap suyu üzerinden Türkiye’ye geçirildiği görülüyor. Görüntülerde ayrıca, büyükbaş hayvanların da otlatılmak için Zap suyunu aşarak Irak’tan Türkiye tarafına geçmesi de yansıyor.

teleferik_kacakcilik

Kaynak: sanliurfa

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

13 / 2,370