Teleferik İncelenecek

Alanya Kalesi’ne belediye tarafından yapılması için İtalyan firmasına ihale edilen ‘Teleferik ve yürüyen bant projesi’ bu ay içeresinde kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu tarafından inceleyecek.

Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Alanya Belediye Encümeni tarafından 27 Eylül 2012 tarihinde gerçekleştirilen ihale ile İtalyan Leitner Ropeways Halatlı Taşımacılık firmasına verilen ‘Teleferik ve yürüyen bant projesi’ hakkında açıklamalar yaptı. Sipahioğlu, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) Dünya Kültür Mirası Listesi’ne aday Alanya Kalesi’nin ulaşım ağının iyileştirilmesi için yapılan projenin Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’nun bu ay içinde yapacağı toplantıda inceleneceğini söyledi. Sipahioğlu, projenin onaylanmasının ardından çalışmalara hemen başlanacağını belirtti.

alanya__teleferik

Kaynak: akdenizmanset

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

14 / 2,448