Uludağ Yolunda Zincirsiz Ulaşıma İzin Verilmiyor

Uludağ yolunda kar kalınlığının 160 santimetreye ulaşırken, hava sıcaklığı eksi 8 dereceye düştü. Jandarma zincirsiz ulaşıma izin vermezken, Karayolları ekipleri Uludağ yolunun 8. kilometreden itibaren kar kürüme çalışması yapıyor.

Uludağ yolunun yanı sıra Keles ve Harmancık ilçelerinde dün geceden bu yana etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Keles’te akşam saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı, ilçeyi adeta beyaza bürüdü. İlçenin Uludağ’a yakın köylerinde kar kalınlığı 10 santimetreye ulaşırken, Harmancık ilçesinde başlayan kar yağışı ise Harmancık- Kütahya ve Harmancık- Balıkesir karayollarında ulaşımı olumsuz etkiledi.

Öte yandan Bursa Meteoroloji Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre Oteller Bölgesi’nde dün 130 santimetre olan kar kalınlığı, son yağışların ardından 160 santimetreyi buldu. Sıcaklığın en düşük sıfırın altında 8, en yüksek 2 derece olarak ölçüldüğü Uludağ yolunda zorluk çeken tatilcilerin imdadına zincirciler yetişti. Yol kenarlarında kayan araçlara zincir takan köylüler, “Uludağ bu sene ikinci baharını yaşıyor. Mart ayında hiç bu kadar kar yağmıyordu. İnşallah böyle devam eder” diye konuştu.

zincirsiz

Kaynak: haberler

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

13 / 1,542