Uludağda Kar Kalınlığı 160 santime Ulaştı

Uludağ’da dün gece hava sıcaklığı sıfırın altında 8 derece olarak ölçüldü. Bursa’nın yüksek kesimdeki ilçelerinden Büyükorhan’a gece yağan kar da ulaşımı olumsuz yönde etkiledi.Yurdu etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava Bursa’da da etkili oluyor. Kar kalınlığının 130 santim ölçüldüğü Uludağ’da son 24 saatteki yağışla birlikte kar kalınlığı 160 santime ulaştı. Bölgede hava sıcaklığı gece sıfırın altında 8 derece ölçülürken, kar yağışının bugün de devam edeceğini belirten meteoroloji yetkilileri, yarın duracak yağışın pazartesi ve salı günü tekrar etkili olacağını duyurdu. Uludağ’da jandarma ekipleri, zincir takılmayan araçların trafiğe çıkmasına izin vermiyor.

Diğer taraftan, Bursa’nın yüksek ilçelerinden Büyükorhan’da da dün gece yağan kar yağışıyla ilçe beyaza büründü. Kar kalınlığının 10 santim ölçüldüğü Büyükorhan’da bazı köylerle karayolu ulaşımı güçlükle yapılıyor.

uludag_kar_kalınlıgı

Kaynak: habergazete

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

17 / 2,221