Uzungöl ve Sümela teleferik projesi ne durumda

Uzungöl ve Sümela teleferik projesi ne durumda :TRABZON Valisi Dr. Recep Kızılcık,Arap turizminin önümüzdeki yıllarda daha da artacağını belirterek, “2012 yılı haziran ayında 12 bin 278 Arap turisti ağırladık. Bu yılın aynı döneminde bu sayı 38 bin 120’ye ulaştı. Arap turistlerin daha çok Uzungöl, Ortahisar, Meydan civarı, Atatürk Köşkü, ve Akçaabat Orta Mahalle’ye uğradığını kaydeden Kızılcık, “Teleferik projesinden sonra önemli mesafe alacağız” dedi.

Turizmde önemli hususlardan birisinin de teleferik projeleri olduğunu hatırlatan Vali Kızılcık, Uzungöl’deki teleferik projesinin Tarım Bakanlığı’ndan güzergahının kiralanma aşamasında olunduğunu dile getirdi. Vali Kızılcık, “İnşallah bu yılın sonunda en kötü ihtimalle önümüzdeki turizm sezonuna yetişecek şekilde teleferik projesini hayata geçireceğiz. Sümela’daki teleferik projesinin şu anda fizibilite ve güzergah tespit çalışmaları devam ediyor. Orada gerekli yasal izinler alındığında hayata geçirilecek önemli projelerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmakta.

Uzungol ve Sumela teleferik projesi ne durumda

Kaynak : www.61saat.com

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

16 / 3,833