Yaltada teleferik arızası nedeniyle 76 kişi havada mahsur kaldı

Yaltada teleferik arızası nedeniyle 76 kişi havada mahsur kaldı :Ukrayna’ya bağlı Kırım Özerk Cumhuriyeti’nin Yalta şehrinde Mishor-Ay Petri güzergâhında hizmet veren teleferikte meydana gelen teknik arıza sebebiyle 76 kişi mahsur kaldı.

Hareket halindeyken arızadan dolayı birden duran teleferikte farklı yüksekliklerde mahsur kalan 76 kişinin kurtarma operasyonu başarı ile sonuçlandı.

11 Ağustos Pazar günü 15.40 sularında arıza haberi üzerine kurtarma birliklerinin olay yerine hareket ettiği bildirildi. Dağcılardan oluşan ekip özel ekipmanları ile toplam 13’ü çocuk 76 kişiyi sağ salim kurtardı. Kurtarma ekiplerince mahsur kalan turistler tek tek kabinlerden indirildi.

Teleferikte asılı kalan 76 kişinin 35’i 50 metre yükseklikte, 40’ı ise 130 ila 140 metre yükseklikte korku dolu saatler yaşadı.

Kurtarılan kişilere zemine indikleri anda tıbbi ve psikolojik destek verildi. Daha sonra dağcılar ormana kurdukları halat hat yardımı ile kazazedelerin dağdan inmelerine de yardım etti.

Mishor-Ay Petri hattında yıl boyu hizmet veren teleferiğin uzunluğu 2 bin 980 metre. Teleferikte toplam üç istasyonu var. Bir yolcu kabini ise 15 dakikada tüm mesafeyi kat ediyor. Yolcu kabinin ağırlığı 1 ton 800 kilo ve kapasitesinin ise 40 kişi olduğunu belirtildi.

yaltada-teleferik-arizasi-76-kisi-havada-mahsur-kaldi

Kaynak : www.haber3.com

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 2,666