Yeni teleferik Uludağ kayak sezonuna YETİŞMİYOR

Yeni teleferik Uludağ kayak sezonuna YETİŞMİYOR :Eski Türk filmlerinden kayak sahneleriyle hatır ladığımız Uludağ, bu sezona da sıkıntılı giriyor.

Son yıllarda alt ve üst yapıdaki eksiklikler ile ulaşım sıkıntısı sebebiyle kayak severlerin tercih etmediği Uludağ için hayatı önem taşıyan teleferik projesinin yargı kararıyla durdurulması bütün planları bozdu. Oteller bölgesine kısa sürede ve güven içerisinde ulaşmayı sağlayacak projeyi yürüten Teleferik AŞ Yönetim Kurulu başkanı ve Leitner Türkiye ve Yakın Dogu Direktörü İlker Cumbul  yılbaşında hizmete açmayı planladıkları hattın yanlış bilgilere dayanarak durdurulmasının üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi. Dünyanın her tarafında teleferik İnşa ettiklerini dile getiren Cumbul, güvenlik gerekçesiyle hattın altında kalan ağaçların kesilmesinin zorunlu olduğunu belirtti.Başkan Recep Altepe ise hattın Sarıalana kadar olan bölümünün 29 Ekimde hizmete açılacağını beldirdi.

Yeni teleferik Uludag kayak sezonuna yetismiyor

 

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 2,686