Ab’den Yalnızçam Kayak Merkezine 4.5 Milyon Euro Destek Geldi

Ab’den Yalnızçam Kayak Merkezine 4.5 Milyon Euro Destek Geldi :Ardahan’a 13 kilometre uzaklıkta çam ağaçları ile kaplı Yalnızçam Uğurludağ Kayak Merkezine Avrupa Birliği’nin BROP projesi kapsamında 4.5 milyon Euro hibe verildi.

Valiliğin Yalnızçam Uğurludağ Kayak Merkezinin Kış Sporları Turizm Merkezleri arasına alınması yönünde ki çalışmaları sonucu Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı ile Kültür Bakanlığı tarafından Yalnızçam Kayak Merkezi, ‘Kış Sporları Turizm Merkezi’ olarak ilan edildi. Otel, 1.5 kilometrelik telesiyej hattı ve kayak pistleri ile Yalnızçam’ın Kış Sporları Turizm Merkezi olabilmesi için de Avrupa Birliği’nin BROP projesinden 4,5 milyon Euro hibe verildi. Alınan hibe desteğiyle Yalnızçam Kayak Merkezine 3 kilometrelik kapalı kabin telesiyej hattı ile kayak pisti yapılacak.

Avrupa Birliği tarafından yapılan destekle Ardahan’ın Kış Turizmi anlamında büyük yol kat edeceğini anlatan Vali Seyfettin Azizoğlu, “Avrupa Birliği tarafından değerlendirilen projemiz kabul gördü ve hibe desteği onaylandı. Ardahan’ın kış turizmi potansiyeli alt yapı desteği ile önemli bir ivme kazanacak. Kış turizmi açısından Ardahan’ın büyüyüp, gelişen bir merkez olduğunu herkese göstereceğiz” diye konuştu.

Yalnizcam Kayak Merkezi

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

15 / 1,540