Akdağ Kayak Merkezi Anakent İmara Devir Oldu

Akdağ Kayak Merkezi Anakent İmara Devir Oldu :Samsun Büyükşehir Belediyesi Belediye Meclis komisyon toplantısında ‘Ladik-Akdağ Kayak Merkezi’nin işletmesi 10 yıllığına yüzde 99’u Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Anakent İmar İnşaat Ltd. Şirketi’ne verildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Belediye Meclis komisyon toplantısında ‘Ladik-Akdağ Kayak Merkezi’nin işletmesi 10 yıllığına yüzde 99’u Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Anakent İmar İnşaat Ltd. Şirketi’ne verildi.

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı 3. görüşmeleri Belediye Binası Meclis Salonu’nda Meclis Başkanvekili Turan Çakır başkanlığında gerçekleştirildi. Görüşülen gündem maddelerinde işletmeciliğini Samsun İl Özel İdaresi’nin yaptığı idarenin kapatılmasının ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen tesislerden olan Ladik-Akdağ Kayak Merkezi’nin işletmesi ile ilgili Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı’nın teklifi görüşüldü. Görüşmelerde ‘Ladik-Akdağ Kayak Merkezi’nin işletmesi 10 yıllığına yüzde 99’u Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Anakent İmar İnşaat Ltd. Şti’ne yıllık 6 bin lira ücretle verilmesine karar verildi.

Gündem maddelerinde ayrıca İlkadım Belediye Meclisi’nin oy çokluğuyla kabul ederek Büyükşehir Belediye Meclisi’ne gönderdiği İl Müftülüğü Hizmet Binası’nın müftülük kullanımdaki parsellerin birleştirilerek, talep edilen blok nizam 7 kat yapılaşma koşulunu, birleşik nizam 7 kat olarak değiştirilmesi talebini oy birliğiyle ret etti.

Belediye Meclisi komisyonu diğer maddelerin görüşülmesi ve karara bağlanmasıyla son buldu.

akdag-kayak-merkezi-anakent-imara-devir-oldu

 

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 1,576