Akdağ Kayak Merkezinde kar yok kayak da yok

Akdağ Kayak Merkezinde kar yok kayak da yok :Samsun’un Ladik ilçesi’nde bulunan Akdağ Kış Sporları ve Kayak Merkezi, bu sezon mevsim normallerinin altında kar yağması nedeniyle boş kaldı.

Samsun’un Ladik ilçesi’ne 7 kilometre uzaklıkta bulunan ve 2010 yılında faaliyete geçen Akdağ Kış Sporları ve Kayak Merkezi’nin bulunduğu bölgeye geçen aralıkta yağan kar sonucu kayak pistinde yaklaşık 10 santimetre kar tuttu. Ancak yağışın devam etmemesi ve hava sıcaklıklarının artmasıyla bin 800 metre rakımlı Akdağ’daki kayak pistindeki kar eridi. Bin 300 metrelik telesiyej ve bin 675 metrelik piste sahip kayak merkezi kar olmayınca boş kaldı. Kış sezonunda ortalama 35 bin kişinin ziyaret ettiği merkeze gelen ziyaretçilerin sayısı yüzde 50 oranında azaldı. Özellikle hafta sonu Amasya, Sinop, Çorum’dan da sporcu ve vatandaşların kayak yapmak için geldiği tesis yaşayan kuraklık nedeniyle karsız kaldı.

Akdag Kayak Merkezinde kar yok kayak da yok

 

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 1,691