Aktaş Kayak Tesisi Yenileniyor

Aktaş Kayak Tesisi Yenileniyor :Bitlis’in Ahlat ilçesinde, ilk açıldığı dönemlerde çevre il ve ilçelerin yanı sıra farklı şehirlerden gelenler tarafından da oldukça beğenilen Aktaş Kayak Tesisi’nin eski ihtişamına kavuşması için yenileme çalışmaları başlatılıyor.

Yıllardır atıl durumda bulunan Aktaş Kayak Tesisi’nin yeniden modernleştirilip ve daha aktif kullanılabilmesi için yenileme çalışmaları başlıyor. Ahlat Kaymakamlığı’nın yaptığı çalışmalarla mevcut kayak pisti mesafesinin 800 metreye çıkarılması düşünülürken, günümüz teknolojisine uygun teleski yapılarak halkın hizmetine sunulması amaçlanıyor. Konu ile ilgili Ahlat Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada; “İlçemiz Aktaş mevkiinde bulunan kayak merkezinin yenilenme çalışmalarına başlanıldı. İlçemizde önceki yıllarda halkımızın kullanımına açılan ve çok büyük ilgi gören kayak tesisi, İlçe Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu’nun girişimleri sonucu daha modern ve daha aktif kullanılabilmesi için yenilenme çalışmaları başladı. Gençlik ve spor Bakanlığı’ndan gelen teknik elemanlarca keşfi yapılan kayak tesisinde, kayak sporu yapmak için gidecek vatandaşlarımızın rahat edebilmeleri için günübirlik konaklama yerinin yanı sıra mevcut kayak pisti mesafesinin ise 800 metreye çıkarılması düşünülmektedir. Ayrıca günümüz teknolojisine uygun teleski yapılarak halkımızın hizmetine kısa zamanda sunulması amaçlanmaktadır” denildi.

aktas-kayak-tesisi-yenileniyor

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

18 / 3,365