Ankarada teleferik havada kaldı

Ankarada teleferik havada kaldı :Yenimahalle – Şentepe teleferiği havada kaldı :Yenimahalle Metro İstasyonu ile Şentepe arasında yolcu taşıyan teleferiğin arıza yapması sonucu yolcular bir saati aşkın süreyle havada kaldı. Önceki gün saat 16.00’da yaşanan arıza, ekiplerin müdahalesi sonrası giderildi.

Arıza anında teleferikte olan yolcular, güvenlik görevlileriyle tartışma yaşadı. Büyük panik yaşadıklarını belirten vatandaşlar, şunları söyledi:
“Böyle bir yükseklikte bir anda durduk, sonrasında normal hızımızın çok altında duraklara doğru ilerlemeye başladık. Böyle bir yatırımın daha güvenilir olması gerekli. Görevliler ise bizlere yardımcı olmaktansa kırmızı bir bant çekerek istasyon girişlerini kapattı. Arızanın nedenini sorduğumuzda elektrik kesintisi dediler, ancak evlerimize geldiğimizde, komşularımızdan öğrendiğimiz kadarıyla bölgede herhangi bir elektrik kesintisi olmamış.”
Yenimahalle - sentepe teleferigi havada kaldi1

VATANDAŞ ALIŞTI

Yolcuların bir kısmı arızanın uzun zamandır yaşandığını ve nedeninin bir türlü açıklanmadığını iddia ederek, ”Biz alıştığımız için herhangi bir korku yaşamadık. Haftada en az bir kez bu arıza oluyor, düzenli olarak bindiğimiz için artık alıştık. Önce normal hızda seyreden teleferik bir süre duruyor, sonra hızımız düşerek en yakın istasyondan tahliye oluyoruz. Umarız daha büyük bir arıza yaşanarak kötü sonuçlar doğurmaz” dedi.

Yenimahalle - sentepe teleferigi havada kaldi

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

13 / 1,615