Antalya teleferik projesi yamaç paraşütçülerine yarayacak

Antalya teleferik projesi yamaç paraşütçülerine yarayacak :Türkiye’nin en ünlü plajlarından Konyaaltı’na 670 metre tepeden bakan Tünektepe’ye yamaç paraşütü yapımı projesi, turizm çeşitliliği sağlayacak. Yerel seçimler öncesi İl Özel İdaresi’nin başlattığı teleferik projesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerekleştirilecek. Tepeye yamaç paraşütü pisti yapma planı olan Türk Hava Kurumu Antalya Şubesi Başkanı Vasıf Yüceliş, Antalya’nın birkaç yılda dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezi olacağını söyledi.

Teleferik yapımının tamamlanmasının projelerine en büyük katkıyı sağladığını ifade eden Yüceliş, “Antalya’nın doğal güzellikleri, kaliteli konaklama tesisleri, havalimanına yakın olması gibi özellikleriyle, yamaç paraşütü yapan zengin turistlerin de ilgisini çekeceğiz. Avrupalı ve Rus yamaç paraşütçüleri kışın Dubai’ye gidiyor” diye konuştu. Türkiye’nin en iyi yamaç paraşütü sporunun Fethiye Babadağ’da yapıldığını anımsatan Yüceliş, burada yılda ortalama 60 bin uçuş gerçekleştiğine dikkat çekti. Yüceliş, sadece bir turistin tek uçuş için ortalama 200 TL para bıraktığına vurgu yaptı.

Antalya teleferik projesi parasutculere yarayacak

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

22 / 1,649