Arkut Dağı Kayak Merkezi hizmete girdi

Arkut Dağı Kayak Merkezi hizmete girdi :Arkut Dağı Kayak Merkezi inşaatı tamamlanarak hizmete girdi. Yurt içi ve yurt dışında yapılan kayaklı koşu yarışmalarına katılan çok sayıda sporcusu bulunan Gerede ilçesi yeni binanın hizmete girmesiyle kayak sporu alanında adından daha fazla söz ettirecek.

Arkut Dağı Kayak Merkezi’nin hizmete girmesiyle önemli spor müsabakalarına Gerede’nin ev sahipliği yapmasının da önü açılmış oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı dünyanın sayılı pistlerinden olan Arkut Dağı pistlerinin uygun kullanımı için ilçemize bir adet pist düzeltme ve sıkıştırma makinesi (snowtrack) ve bir kar motoru tahsis etti. Kayak evinin ve makinelerin faaliyete geçmesi sporcu, antrenör ve gençlik spor yetkililerini kayaklı koşu milli sporcu sayımızın artması konusunda umutlandırdı. İlçe Kaymakamı Arslan Yurt Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerine Gerede’ye göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür etti.

Arkut Dagi Kayak Merkezi hizmete girdi

 

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

13 / 2,604