Ay Işığında Kayak

Ay Işığında Kayak : Dünyanın sayılı kayak merkezlerinden biri haline gelen Erzurumdaki Palandöken Dağında bulunan otellerin ışıklandırdığı kilometrelerce uzunluğundaki pistlerde kayakseverler ay ışığı altında kayak yapmanın keyfini yaşıyor.

2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunlarına ev sahipliği yapan Palandökenin yıldızı giderek parlıyor. Son model teknik donanım ve Avrupanın en uzun kayak pistlerine sahip Palandöken, her yıl olduğu gibi bu yıl da yerli ve yabancı turistin akınına uğradı. Tüm pistlerin suni kar yapma makineleri ile donatıldığı Palandökende Aralıkın ilk haftası başlayan kayak sezonu Nisan ayının ortalarına kadar devam ediyor. Kar garantili tek kayak merkezi olma özelliğini taşıyan Palandökende kayakeseverler gece kayağı yapma olanağı da buluyor. Tatilciler, Xanadu Snow White ile Polat Renaissance otellerine ait çam ağaçları arasından geçen ışıklandırılmış pistlerinde gün batımı ya da ay ışığının muhteşem görüntüsü altında kayak yapıyor.

Öte yandan Xanadu Snow White Oteli kayak pistinin ortasına koyduğu adak ağacı ise turistlerin ilgili odağı oldu. Ağaca kırmızı kurdele takarak dilekte bulunan tatilciler, Palandökende olmaktan son derece mutlu olduklarını söyledi. Palandökende dolu dolu bir tatil geçirdiklerini ifade eden kayakçılardan Gülçehre Ertaş, “Palandökenin muhteşem manzarası eşliğinde kayak yapmak büyük bir zevk veriyor. Işıklandırılmış pistlerinde gece yarısına kadar kayak yapabiliyoruz. Palandökende kayağın yanı sıra düzenlenen eğlenceler sayesinde vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz” dedi.

ay-isiginda-kayak-

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 1,617