Bolivyada iki şehir teleferikle birbirine bağlandı (Video)

Bolivyada iki şehir teleferikle birbirine bağlandı :Bolivya’da La Paz ile El Alto şehirlerini birbirine bağlayacak teleferik hattı çalışmalarında sona geliniyor.

Avusturyalı Doppelmayr şirketinin üstlendiği projede kuleleri yapılan teleferiğin çelik halatları da takılmaya başlandı.

240 milyon dolara mal olacak olan teleferik hattının Mart ayında hizmete açılması bekleniyor.

İki şehir arasındaki 10 km’lik mesafede toplam 10 istasyon yer alacak. 427 kabinin olacağı hatta istasyonlar kule üzerine inşa edildi.

Projeyi üstlenen şirket yetkilisi Julien Loius Croses, teleferik hattı alanında dünyanın en büyük projesini yaptıklarını dile getirdi.

Şehirlerden birinin denizden 4 bin metre, diğerinin 3,600 metre yükseklikte olması projenin hayata geçirilmesinde yaşanan en önemli sıkıntılar arasında gösteriliyor.

Teleferik servisini hizmete başladığında saatte 18 bin yolcunun kullanacağı tahmin ediliyor.

Teleferik sisteminin, nüfusun yoğun olması ve coğrafi şartların kara yolu ulaşımına elverişsiz olduğu her iki şehre rahat bir nefes aldırması bekleniyor.

Bolivya teleferikle iki sehri birbirine bagladi

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

16 / 2,525