Bulgaristandaki Kayak Merkezleri Türk Turistlerle Doldu

Bulgaristandaki Kayak Merkezleri Türk Turistlerle Doldu : Bulgaristan’da kar yağışı ülkenin büyük bir bölümünde hayatı olumsuz etkilerken, kış turizmi merkezlerinin canlanmasına neden oldu.

Uzun bir aradan sonra Yağan kar, kayak merkezlerinin doluluk oranını bir anda arttırdı.

Ülkenin ikinci büyük kayak merkezi Pamporovo’daki otel işletmecileri ise Türkiye’den gelen turistler sayesinde karsız gecen önceki aylardaki kayıplarını kapatacaklarını belirtiyor.

Pamporovo Kayak Merkezi’nin Genel Müdürü Marin Beliakov, şu an için merkezde tatil yapan Türk turistlerin çoğunlukta olduğunu kaydetti.

Geçen hafta sonu Yağan karın ardından pistlerin Türk tatilcilerle dolduğunu söyleyen Beliakov, Türkiye’den tatil için gelen müşterilerden memnun kaldıklarını ifade etti.

Pamporovo’nun yanı sıra ülkedeki Bansko ve Borovets gibi kayak merkezlerindeki otel işletmecileri de Türk turistlerin doluluk oranını artırdığına dikkati çekiyor.

bulgaristan-daki-kayak-merkezleri-turk-turistlerle

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

13 / 1,570