Büyükçekmece sahil düzenleme projesi için Barcelona modeli

Büyükçekmece sahil düzenleme projesi için Barcelona modeli  :Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Mimaroba’yı 18 kilometrelik sahil düzenlemesi ile Gürpınar Burnu‘na bağlayacak Büyük Atatürk Parkı projesinin son aşamaya geldiğini açıkladı. Akgün, sahil düzenleme projesi hayata geçirilirken Barcelona’nın sahil şeridinin model alındığını söyledi ve projenin detaylarını şöyle anlattı:

GEZİ TRENİ DE OLACAK

“Büyük Atatürk Parkı’ndan başlayan sahil şeridindeki gezi treni ve koşu yolu, yat limanından geçecek. Mimaroba’dan Albatros’a, Albatros’tan da TÜYAP Fuar Merkezi’ne gidecek teleferik projesi, turistik anlamda bölgeye renk katacak. Proje, Büyük Atatürk Parkı, sahil şeridi, yat limanı ve teleferik projesi olarak bir bütün olarak incelendiğinde dünyada eşine az rastlanır bir çalışma. Projeye başlamadan İspanya’nın Barcelona şehrindeki sahili inceledik. Barcelona’da 14 kilometrelik sahil şeridi yapılmış. Bizim sahil şeridimiz 18 kilometreden oluşuyor.

Buyukcekmeceye Barcelona modeli

 

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

14 / 1,586