CHP’li Gök, Efkan Ala’ya Şentepe Teleferik Hattında yaşanan enerji sorununu sordu

CHP’li Gök, Efkan Ala’ya Şentepe Teleferik Hattında yaşanan enerji sorununu sordu :CHP Ankara Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyesi Levent Gök, İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya Şentepe Teleferik Hattı’nda yaşanan enerji sorununu sordu.

Efkan Ala’nın yazılı cevaplaması talebiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi veren Levent Gök, 19 Mart 2014 tarihinde açılışı yapılacağı, test sürüşlerinin yapılmakta olduğu Yenimahalle Şentepe Teleferik Hattı’nın enerji aldığı trafoda meydana gelen patlama nedeniyle Yenimahalle Yunus Emre Mahallesi Yeniçağ, Özgen ve Akıncı Sokaklarda birçok evde yangın çıktığı, birçok evde elektronik araçların zarar gördüğü yolunda basında yoğun haberler yer almıştır.” hatırlatmasında bulundu.

CHP’li Gök Efkan Ala’ya şu soruları yöneltti:

Yangının Yenimahalle – Şentepe Teleferik Hattının EnerjiSa şirketinden izin alınmaksızın, şirketin bilgisi dışında bir trafodan kaçak elektrik çekilmek suretiyle test sürüşleri yapılırken trafo gücünün yetersiz kalışı nedeniyle çıkan patlamaya bağlı olarak çıktığı doğru mudur?
Patlamanın gerçek nedeni araştırılmış ve bir sonuca ulaşılmış mıdır?
Yangın nedeniyle konutları ve elektronik araçları zarar görenlerin tamamı tespit edilmiş midir? Bu yurttaşların zararları karşılanacak mıdır?
Patlamanın yol açtığı elektrik kesintisi ne zaman giderilecektir?
Sorumlular hakkında ne işlem yapacaksınız?

CHP'li Gok, Efkan Ala'ya sentepe teleferigi sordu

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 1,570