Cıbıltepe’de telesiyej açılışı

Cıbıltepe’de telesiyej açılışı :Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi’ne yapılan yeni telesiyej sisteminin açılışı yapıldı.Türkiye’nin önemli kayak merkezleri arasında yer alan Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi’ne yapılan yeni telesiyej sisteminin açılışı yapıldı.

Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde yapımı tamamlanan iki oteli hizmete açan Vali Günay Özdemir, AK Parti Kars milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç ile Kaymakam Muhammed Gürbüz ve Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, daha sonra telesiyej sisteminin açılışı için düzenlenen törene katıldı.

Vali Özdemir, burada yaptığı konuşmada, Cıbıltepe Kayak Merkezi’ne ek bir telesiyej hattı kazandırdıklarını belirterek, merkezde daha fazla yerli ve yabancı turiste hizmet vermeyi hedeflediklerini söyledi.

İlçede otel sayısının arttığını ifade eden Özdemir, “Bu şekilde gelen misafirlerimize daha iyi hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Halkımıza ve bütün milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Milletvekilleri Kılıç ve Arslan’ın konuşmalarının ardından açılışı yapılan telesiyeje binerek birinci etap kayak merkezine çıkan davetliler, burada yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Daha sonra snowmobile (kar aracı) binerek kısa bir gezinti yapan milletvekili Kılıç ile Sarıkamış Belediye Başkanı Toksoy, yaklaşık 100 metre gittikten sonra hızlı dönüş yapınca araçtan düştü.

Kazayı yara almadan atlatan Kılıç ve Toksoy, gezintilerini tamamlayıp merkeze döndü. Kılıç, gazetecilere yaptığı açıklamada, herkesin en az bir kere snowmobile binmesi gerektiğini belirterek, “Bu aracın da devrilebileceğini gördük. ‘Devrilmez’ diye düşünmeyin bu da devrilebiliyor. Çok sert dönmüşüz. Bunu yapmamak lazımmış. Ayakta kaldık. Her şeyi yavaş yavaş yapmak lazım, biraz hızlı girdik. Sarıkamış’ta da yeterince kullanılabilecek sayıda var” ifadelerini kullandı.

cibiltepe-de-telesiyej-acilisi

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

14 / 1,541