Davraz ‘da 1,5 metreyi aşan karda kayak keyfi

Davraz ‘da 1,5 metreyi aşan karda kayak keyfi :Türkiye’nin ünlü kayak merkezlerinden Davraz’da kayakseverler, 4 mekanik tesisle ulaştıkları 2 bin 635 rakımda 1,5 metreyi aşan karda kayak ve snowboard yapma imkanı buluyor.

Kentin doğusunda bulunan 2635 rakımlı Davraz Dağı’nın eteğine kurulan Davraz Kayak Merkezi, nisan ayına yaklaşılmasına rağmen kar kalınlığının uygun seviyede olması sonucu kayakseverler ve kar keyfi yaşamak isteyenlerin ilgisini çekiyor.

Merkeze gelenlerden bazıları oteller bölgesinde piknik yapmayı tercih ederken, bazıları da mekanik tesisleri kullanarak daha yüksek rakımlara çıkıyor. Alt kesimlerde kalınlığı 75 santimetreye ulaşan karda kayak yapanlar, 4 mekanik tesisle kar kalınlığının 1,5 metreyi bulduğu 2 bin 635 rakımlı Davraz Dağı’nın zirvesine ulaşabiliyor.

Merkezde bulunan İsperia Davraz Oteli İşletme Müdürü İdris Tercüman, AA muhabirine, kar kalınlığının alt istasyonlarda 70 santimetre, üst istasyonlarda ise 1,5 metre olduğunu söyledi.

Kayak sezonunun başlamasından bu yana 160 bin kişinin Davraz’ı ziyaret ettiğini bildiren Tercüman, mevsim şartlarına göre düşünüldüğünde kayak merkezindeki yoğunluğun umut verici olduğunu kaydetti.

Tercüman, nisan ayının sonuna kadar özellikle yüksek rakımlarda kar kalınlığının kayak yapmak için uygun olacağını sözlerine ekledi.

Davraz 'da 1,5 metreyi asan karda kayak keyfi

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 1,679